Bingöl adblue iptali, nox arızası, chip tuning, EGR iptali, beyin tamiri

Bingöl adblue iptali, nox arızası, chip tuning, EGR iptali, beyin tamiri

Adblue İptali Nedir?

Euro 4, Euro 5 ve Euro 6 standartlarında ki kamyon, otobüs, tır, iş makinaları ve bazı binek araçlarda kullanılan adblue sistemlerinin iptal edilerek (emulator veya ecu programlama vasıtasıyla) yaşanan sorunların çözülmesidir. Gerçekleştirilecek işlem her markaya göre değişiklik göstermektedir. Adblue iptalinde yapılan işlem, sistemin by-pass edilmesidir. Uygulama sonucunda araca hiçbir zarar gelmeyecektir. Adblue iptali için Bingöl’e gelip işlemlerinizi burada yaptırabilirsiniz.

 

Adblue, NOx(araçların çıkardığı zehirli gaz) gazının minimuma indirerek doğaya salınmasını sağlayan bir sitemdir. Bu sistem çeşitli nedenlerden dolayı (çoğunlukla yüksek onarım ve değişim maliyetleri) iptal edilmektedir. Adblue İptali, sistem arıza verirse ve onarımı mümkün değilse ya da değişim ve onarım maliyetinden kaçınmak için gerçekleştirilir. Adblue iptali fiyatı SCR sisteminin onarımı ya da değiştirilmesinden kat kat daha ucuzdur. Onarım ya da iptal yapılmadan önce arızaların bir arıza tespit cihazıyla okunması gerekmektedir. Bunun için TEXA Navigator TXT’s kullanabilirsiniz.

 

Adblue İptali Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

NOX sensörü arızası, SCR ve DPF sisteminde arıza ile karşılaşıldığında araçların çekiş gücü sistemsel olarak düşer ve hız sınırlaması meydana gelir. Kısa süreli çözümü zor ve maliyeti yüksektir. Ayrıca bazı ülkelerde zorunlu olmadığı için Adblue sıvısı temininde zorluk yaşanmaktadır.

Adblue iptali zararlımıdır?

Adblue sisteminin iptal edilmesi aracınıza hiçbir zarar vermemektedir.

 

Dpf İptali

     DPF iptali işlemiyle araca iki şekilde müdahale edilmektedir. Araçta yapılan ilk işlem motor yazılımından DPF parametreleri tamamen silinmektedir. İkinci işlemse egzoza müdahale edilmesidir. Yani ya egzoz içerisinde bulunan fitre kırılır ya da fitre çıkartılarak yerine boş bir egzoz takılır. Boş egzozun takılma sebebi ise egzoz gazının motordan çıkışı sırasında filtreye takılmasını önlenmektedir. Bu işlemlerle birlikte araçların bir daha rejenerasyon yapması önlenir.    

 

Bingöl ilinde bulunan hizmet verdiğimiz ilçeler:

  • Bingöl (il merkezi)
  • Adaklı
  • Genç
  • Karlıova.
  • Kiğı