Bayburt adblue iptali, nox arızası, chip tuning, EGR iptali, beyin tamiri

Bayburt adblue iptali, nox arızası, chip tuning, EGR iptali, beyin tamiri

Dizel yakıt kullanan ağır vasıta araçları ve iş makinaları benzin kullanan araçlara göre çevreyi daha fazla kirletmektedir. Hızla artan hava kirliliğini önlemek için dizel yakıtlı araçlarda ek olarak adblue kullanılması zorunlu kılınmıştır. Avrupa ülkelerinin tümünde adblue zorunludur.

Bu nedenle euro4, euro 5, euro 6 araçlarda adblue tankı bulunmaktadır.

 

Adblue yakıtı egzozdan çıkan zehirli gazların üzerine püskürtülerek zehirli gazları zararsız gazlara haline getirir. Ancak adblue sıvısının tükenmesi aracın çekiş gücünü azaltır.

Adblue seviyesi düştüğünde panelde uyarı ışığı yanacaktır ve tanka yeniden sıvı konması gerekecektir. Ama bazı bölgelerde ve bazı ülkelerde adblue satışı yapılmıyor. Bu durumda adblue arızalarıyla karşılaşacaksınız. Adblue tamiri için en kalıcı yöntem adblue iptalidir. Andanlar Motorlu Araçlar olarak Bayburt ilinde nox arızası sorunlarınız çözebiliriz.

 

Geçmişte adblue arızaları direnç kablolarıyla giderilirdi. Ama bu kalıcı bir çözüm olmuyordu. Adblue iptali ise ortaya çıkan sorunları kalıcı olarak çözmektedir. Adblue iptali adblue iptal cihazlarıyla yapılır. Araca bağlanan iptal cihazı scr adblue sistemini devre dışı bırakır, aracın motor beynine sinyal gitmesini keser. Böylece gösterge panelinde adblue arızası ile ilgili uyarı ışığı yanmaz.

 

Adblue seviyesi de normal düzeyde görünür. Adblue arızaları scr sisteminde de sorunlara yol açar. Scr sistemi normal şartlarda uzun ömürlüdür ve araç kullanıldığı sürece scr sistemi işlevini yapar. Ama arıza meydana geldiğinde scr tamiri için yüklü harcama yapmak gerekir.

 

Yeni nesil araçlarda bütün sistemler elektroniktir ve gerek sistemleri gerekse mekanik parçaları ECU denen aracın motor beyni yönetir. Sistemlerden beyne giden arıza sinyalleri sonucu gösterge panelinde arızayla ilgili ikaz ışıkları yanar. Nox arızası için uyarı ışığın yandığında nox tamiri yapılması gerekir. Servislerde yapılan nox tamirleri de oldukça pahalıdır.

 

Nox sensörü scr sistemini denetler. Bu nedenle tamiri de önemlidir. Andanlar motorlu araçlar olarak NOX ve SCR arızalarınızı giderebilir, dilerseniz iptalini yapabiliriz. İkaz ışığını gördüğünüzde servise gitmeyi ihmal etmemelisiniz. Adblue yakıtının bitmesi, nox ve scr arızaları aracın performansının ve çekiş gücünün düşmesine neden olur. Daha fazla mazot yakmak gerekir ve yakıt giderleri artar. Adblue emulatörler sayesinde bu sorunlar ortadan kalkıyor.

Emulatör araca bağlandıktan sonra scr adblue iptal olur ve araç mazot yakarak yoluna devam eder.

 

Andanlar Motorlu Araçlar Bayburt ilinde destek olabileceğimiz ilçeler aşağıdadır:

  • Bayburt (il merkezi)
  • Aydıntepe.
  • Demirözü