Erzincan adblue iptali, nox arızası, chip tuning, EGR iptali, beyin tamiri

Erzincan adblue iptali, nox arızası, chip tuning, EGR iptali, beyin tamiri

Volvo Euro Adblue İptali

 

Günümüzde her farklı markadaki araç için birbirinden farklı adblue emülatörü kullanılır. Euro 4, 5, 6, gibi araçlar için piyasaya sürülen emulatörler pek çok markanın hem kamyon hem otobüs hem de iş makinelerinde adblue sistemini iptal etmek amacıyla sürece dahil ediliyor. Adblue iptali hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

 

Avrupa’da Neden Zorunlu?

 

Adblue adı verilen yapı üre ve sudan meydana gelen bir karışımdan oluşur. Ve araçların hepsinde farklı bir depo içerisinde bulunur. Püskürtücü aracılığı ile bu depodan gelen ve sıvı egzozdan çıkan zehirli gaza doğru direkt olarak püskürtülür. Bunun için de doğayı ve atmosferi kirleten, küresel ısınmaya sebebiyet veren zehirli gazlar etkisiz hale gelmiş oluyor. Çevre kirliliği git gide büyük bir sorun haline geldiği için ve bunun zararlarını en aza indirgemek için adblue sistemi özellikle de Avrupa’da mecburi bir hale gelmiştir.

 

Adblue İptali

 

Oto Andanlar Bingöl olarak Erzincan ilindede hizmet vermekteyiz. Eğer araç içerisinde adblue sıvısı belirli bir oranın altına düşerse bundan aracın performansı etkilenir. Bu durum doğrudan emisyon değerlerini düşürmekten ileri gelir. Fakat sürüş halinde olan Volvo araçlar genel olarak ağır yüklüdür. İş üstünde olan araçların %30 oranında bir performans düşüşü çok problemlidir. Ağır yük yüklenen tırlar performans düşüşü yaşadığında yokuş yolda yükü çekemediği için durmak zorunda kalır. İşte bu gibi durumlarda Adblue iptali, çok önemli bir sorumluluk alır. Adblue iptal işlemi Adblue emülatör araca bağlanılarak uygulanır. Ayrıca arıza tespit cihazında herhangi bir arıza göstermez. Bu sayede araç hiçbir şekilde yokuş yolda kalmaz.

 

Önemi Nedir?

 

Özellikle de kuvvetli motor yapısı ve tork alternatifi ile birlikte Türkiye’de çok popüler bir şekilde satışı gerçekleştirilen Volvo araçlarda adblue sorunlarına çok fazla oranda rastlanıyor. Volvo Euro6 adblue emulator araç üzerine kurulumu yapıldıktan sonra meydana gelen herhangi bir problem etkisiz hale gelecek ve aracın kullanımı sorunsuz devam edecektir. Dozaj pompası doğrudan kapanır. Sıcaklık sensörleri etkisiz hale gelir. Bu yüzden sistem bir uyarı vermez. Bir de salmış olduğu gazlar sebebiyle tabiat kirliliğine olumsuz anlamda bir zararı olmayacaktır. Eğer sizde adblue iptali yaptırmak isterseniz Andanlar Motorlu araçlar olarak biz bu işlemi gerçekleştirmekteyiz.

 

Andanlar Motorlu Araçlar olarak Erzincan ilinde hizmet verdiğimiz iller şunlardır:

  • Erzincan (il merkezi)
  • Çayırlı
  • İliç
  • Kemah
  • Kemaliye
  • Otlukbeli
  • Refahiye
  • Tercan
  • Üzümlü